Jak oszczędzać energię elektryczną w prosty sposób we własnym domu?

La Ecocomunidad

Jak oszczędzać energię elektryczną w prosty sposób we własnym domu?

W dzisiejszych czasach w każdym domu pojawia się coraz więcej różnych urządzeń, które potrzebują regularnego lub stałego dostępu do energii elektrycznej. Nic dziwnego więc, że zużycie prądu potrafi być naprawdę duże, a rachunki wysokie. Zastanawiasz się w jaki sposób oszczędzać prąd? Sprawdź to już teraz!

1.Pamiętaj o wyłączaniu światła – to totalna podstawa, a wyrobienie sobie takiego nawyku pozwoli Ci zaoszczędzić duże ilości energii elektryczne

2. Odłączaj nieużywane sprzęty z gniazdek – nawet jeśli urządzenia nie są w danym momencie używane, to i tak nieodłączone pobierają prąd. Warto o tym pamiętać.

3. Wymień żarówki na energooszczędne – dzięki takiemu działaniu można zaoszczędzić do 80% energii

4. Obniż temperaturę w domu – obniżając temperaturę o 1° nie odczujesz różnicy, a spokojnie zaoszczędzisz nawet 5% energii.

5. Zapełniaj pralkę do końca – to prosty zabieg, który regularnie przestrzegany przyniesie naprawdę duże efekty. To samo dotyczy np. zmywarki lub innych urządzeń tego typu

6. Wybierz oświetlenie solarne do Twojego ogrodu – pozwoli Ci to zaoszczędzić naprawdę zadziwiającą ilość energii

7. Oszczędzaj energię przy przygotowywaniu posiłków – gotowanie potraw pod przykryciem sprawi, że będą gotowe szybciej, co skróci czas zużywania energii. Natomiast podczas pieczenia nie otwieraj drzwiczek od piekarnika, bo temperatura w środku spadnie i będzie potrzebna dodatkowa porcja prądu do jej przywrócenia. Niewiele osób wie o tych prostych czynnościach, a okazuje się, że pozwalają na zaoszczędzenie nawet 30% potrzebnej energii!

8. Wymień stare urządzenia na energooszczędne – większość starych sprzętów zużywa duże ilości prądu. Warto w miarę możliwości zastanowić się nad ich wymianą na takie, które pozwalają oszczędzać energię.

9. Używaj trybu eco – jeśli to możliwe wykorzystuj w swoich sprzętach tryb oszczędzania energii/ekologiczny

10. Zainwestuj w fotowoltaikę – doskonałym sposobem na oszczędzanie energii będzie instalacja paneli fotowoltaicznych, która pozwoli Ci wytwarzać swoją własną energię, dzięki czemu zaoszczędzisz na stale wzrastających rachunkach za prąd.